E-İmza Kurulumu

Aşağıdaki butonlar aracılığı ile bilgisayarınızın işletim sistemine göre ilgili yazılımı indirebilirsiniz.

JAVAYI GOOGLE CHROME’DA ÇALIŞTIRMAK

Java, İnternet Explorer, Mozilla, Firefox gibi internet tarayıcılarında otomatik çalışmaktadır.
Google Chrome tarayıcı ile Java’yı nasıl kullanabilirim?

Chrome tarafından NPAPI desteği
Web tarayıcıları için Java eklentisi, belli başlı tüm web tarayıcılar tarafından desteklenmekte olan NPAPI platformlar arası eklenti mimarisine dayalıdır. Google, Eylül 2013’te, Chrome tarafından sağlanan NPAPI desteğini “2014 yılı sonuna” kadar kaldırmayı planladığını açıklamıştır; bu Silverlight, Java, Facebook Video ve diğer benzeri NPAPI tabanlı eklentiler için desteğin de kaldırılacağı anlamına gelmektedir. Kısa bir süre önce, Google planlarını gözden geçirdi NPAPI’yı tamamen kaldırmayı 2015 yılı sonuna ertelediklerini duyurdu. Bu tarihlerin daha da ileri alınıp alınmayacağı konusunda netlik olmadığı için, Java kullanıcılarının bir an önce Chrome’a alternatif düşünmelerini öneririz. Chrome yerine Firefox, Internet Explorer ve Safari’yi daha uzun vadeli seçenekler olarak tavsiye ederiz. Google, Nisan 2015’te yayınlanan Chrome Sürüm 42’den itibaren Java gibi NPAPI tabanlı eklentileri konfigüre etmeye yönelik fazladan bir adım ekledi; bkz. aşağıdaki Chrome Sürüm 42 ve daha yeni sürümlerde NPAPI’yi Etkinleştirme bölümü.

Chrome Sürüm 42 ve daha yeni sürümlerde NPAPI’yi Etkinleştirme

Chrome Sürümü 42 itibariyle NPAPI eklentilerini kullanmaya devam edebilmek için fazladan bir konfigürasyon adımı gereklidir.
1. URL çubuğunuza
chrome://flags/#enable-npapi
girin.
2.NPAPI’yi Etkinleştir konfigürasyon seçeneği için Etkinleştir bağlantısına tıklayın.
3.Konfigürasyon sayfasının alt kısmında ortaya çıkan Yeniden Başlat düğmesine tıklayın.

Chrome kullanıcılarını desteklemek için alternatif yollar arayan Geliştiriciler ve Sistem yöneticileri, bu blog’u ve özellikle “Gözatıcı dışında Web Başlatma uygulamalarını çalıştırma” ve “Ek Dağıtım Seçenekleri” bölümlerini incelemelidirler.

https://youtube.com/watch?v=qeIJHJ_I2Ts%3Fwmode%3Dtransparent%26vq%3Dhd1080%26rel%3D0%26showinfo%3D0%26iframe%3D1%26fs%3D1%26modestbranding%3D0%26autoplay%3D0%26theme%3Ddark%26feature%3Doembed