NAVİGASYON
NAVİGASYON

Mersin’de Akdeniz İhracatçı Birlikleri Toplantı Salonu’nda “Mal ve Hizmet İhracatlarında E-Fatura Süreci” ile ilgili eğitim semineri gerçekleştirdik.

Ülkemizin Lider E-Dönüşüm Operatörü EDM Bilişim, Mersin’de Akdeniz İhracatçı Birlikleri Toplantı Salonu’nda “Mal ve Hizmet İhracatlarında E-Fatura Süreci” ile ilgili eğitim semineri gerçekleştirdi.

 

Gerçekleştirilen seminerde AKAMİB Başkan Vekili Tarık Ciğer ev sahipliği ve açılış konuşması yaptı.

 

Mal ve hizmet ihracatlarında E-Fatura sürecinde; zorunluluk ve kapsamının yanı sıra E-Fatura, E-Bilet, E-İrsaliye, ihracatta E-Fatura, 2018 yılı mükellef kapsamı konularında EDM İcra Kurulu Başkanı Özcan Ermiş tarafından firmalara detaylı bilgileri sundu.

 

Eğitime EDM Bilişim İcra Kurulu Başkanı Özcan Ermiş ile birlikte Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Rasim Kutlu, Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Grup Başkanı Abdullah Kiraz ve Müdür Vekili Engin Şahin Uysal katılarak konuyu tüm detayları ile ihracatçılara anlatarak tüm soruları yanıtladı.

 

Mal ve hizmet İhracatlarında E-Fatura Süreci ile ilgili seminerde İskenderun’da 100’ü aşkın ve Antakya’da 50’ye yakın katılım olan eğitimin Adana ayağına 170 ve Mersin kısmına ise 200 ihracatçı katılarak soru ve sorunlarına cevap buldu.