NAVİGASYON
NAVİGASYON
Menüyü Göster

Blog

 • DİJİTAL DÖNÜŞÜM NEDİR?

  IT, yani bilgi teknolojilerinin gitgide daha çok yaygınlaşması, şirketlere bu anlamda hız, zaman ve maliyet konusunda avantajlar sağlayan değişimler yarattı. İş süreçlerinin elektronik, yani dijital ortamda yer alması, dijital servislerle entegre olarak kullanılması da dijital dönüşüm olarak adlandırıldı.

 • E-BORDRO HİZMETİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

  E-bordro hizmetleri sunan EDM Bilişim bu anlamda kurumlara ve çalışanlarına oldukça iyi şekilde bir kolaylık sağlamaktadır. Genel olarak E-Bordro,

 • E-DÖNÜŞÜME GEÇMENİN AVANTAJLARI NELERDİR?

  Dijital dönüşümün, işletmeler için avantajları saymakla bitmez. İşletmenin kurumsal yönetiminde, özellikle muhasebe ve İK alanında birçok evrakı, hem basım, hem gönderim hem de saklama konusunda şirketler için bir yük.

 • GİB 2. nüsha aktarımı ve E-Defter Saklama Yetkisi

  E-Defterlerin 1. nüshalarının mükellef tarafından imza değeri bozulmadan saklanması ve istenildiği zaman vergi dairlerine ibraz edilmesi kanuni zorunludur. GİB 2017 tavsiye kararında mükelleflerin E-Defterlerinin istenilen standartlarda saklanabilmesi için E-Belge saklamacı kuruluşlarda saklanmasını tavsiye etmiştir.

 • Yılbaşı itibarıyla E- Defter uygulamasına geçişi zorunlu mükellefler

  Brüt satışı en az 5 milyon ? olmasa da aşağıdaki tüm mükelleflerin, bu alanlarda yeni faaliyetine başlayacak olanlar ise işe başladıkları ayı izleyen 3.üncü ayın sonuna kadar geçmeleri zorunludur. Bu mükelleflerin ilk yılbaşı itibarıyla E- Defter uygulamasına geçişi de zorunludur.