NAVİGASYON
NAVİGASYON
Menüyü Göster

E-Kıymetli Maden

 


Kıymetli Maden Alım Satım Belgesi uygulaması, kıymetli maden alım ve satım faaliyetinde bulunan yetkili müesseseler dâhil olmak üzere ilgili mevzuat gereğince kıymetli maden alım-satım belgesi düzenleyebilen tüm mükellefler tarafından kâğıt ortamda düzenlemekte olan Kıymetli Maden Alım Belgesi ve Kıymetli Maden Satım Belgesi’nin, elektronik ortamda düzenlenmesi, muhatabına talebi doğrultusunda elektronik veya kâğıt ortamda iletilebilmesi, elektronik ortamda muhafaza ve ibraz edilebilmesine imkân veren uygulamadır.
 

KİMLER KIYMETLİ MADEN UYGULAMASINA GEÇEBİLİR?


Kapsam dâhiline alınan yetkili müesseselerin 509 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin “IV.10.2. E-Döviz Alım-Satım Belgesi Uygulamasına Dâhil Olma” başlıklı bölümünde açıklandığı şekilde gerekli hazırlıklarını yapmaları ve 01.05.2023 tarihi itibariyle düzenleyecekleri belgeleri “E-Döviz ve Kıymetli Maden Alım Belgesi” ve “E-Döviz ve Kıymetli Maden Satım Belgesi” olarak düzenlemeleri gerekmektedir.
 

Her Döviz ve Kıymetli Maden alım- satım işlemi için ayrı E-Belge düzenlenmesi zorunludur.
 

E-Döviz ve Kıymetli Maden alım- satım belgesi kullanımı zorunlu mükellefler aynı zamanda E-Fatura, E-Arşiv Fatura mükellefliğine geçmek zorundadır.
 

E-KIYMETLİ MADEN ZORUNLUMU?


509 Sayılı Tebliğ Kapsamındaki Düzenlemeler


E-KIYMETLİ MADEN KULLANIMI 

E-KIYMETLİ MADEN ALIM SATIM BELGESİ AVANTAJLARI


MALİYETLERİNİZİ MİNİMİZE EDER
 

EDM Kıymetli Maden Alım Satım Belgesi ile kâğıt, baskı, kargo, arşivleme gibi zaman ve para maliyetleriniz EDM Kıymetli Maden Alım Satım Belgesi çözümü ile minimum seviyelere düşürürsünüz.
 

OPERASYONUNUZ HIZLANIR VE VERİMLİLİĞİ ARTAR
 

EDM Kıymetli Maden Alım Satım Belgesi ile çalışanlarınızın operasyonel iş gücünü ortadan kaldırarak daha verimli alanlarda faaliyet göstermesine olanak tanırsınız.
 

ANINDA VE GÜVENİLİR BELGE AKIŞI SAĞLAR


EDM Kıymetli Maden Alım Satım Belgeleriniz, kullandığınız Programlar içinden ve EDM sistemleri üzerinden anında muhataplarına ulaşır. Gönderdiğiniz Kıymetli Maden Alım Satım Belgelerinizin %100 gerçek olduğundan emin olursunuz.
 

YASAL GEÇERLİ / GÜVENLİ SAKLAMA VE ONLİNE ERİŞİM OLANAĞI VERİR


EDM Kıymetli Maden Alım Satım Belgeleriniz, EDM sistemlerinde 10 yıl boyunca 4 yedeklemeli ve 3DS şifreleme teknolojisiyle en güvenli şekilde saklanır. EDM E-Kıymetli Maden Alım Satım Belgelerinize dilediğiniz an online erişebilir, tek tek ya da toplu olarak tekrar gönderme, görüntüleme ve pdf / baskı alma gibi işlemleri yapabilirsiniz.
 

DOĞAYA DESTEK VERİR


Her yıl uğruna milyonlarca ağaç kesilen kâğıtlar yerine elektronik ortama taşınan belgelerin bu çözümü, doğanın korunması adına da büyük katkıda bulunmuş olursunuz.
 

İMAJINIZI YÜKSELTİR


E-Kıymetli Maden Alım Satım Belgesi ’ne geçme olgusu, tüm müşterileriniz ve iş ortaklarınızda nezdinde; teknolojiyi kullanan, modern yönetilen, şeffaf ve kanunlara uygun iş yapan sağlam güvenilir firma imajınızı pekiştirecektir.
 

VE

Hızlı mutabakat ve nakit akışı, elektronik iç ve dış denetim için uygun altyapı, hızlı uyuşmazlık çözümü ve uluslararası standartlara uyum gibi daha sayısız faydalara kavuşursunuz.
 

NEDEN EDM E- KIYMETLİ MADEN ALIM SATIM BELGESİ


ERP VE MUHASEBE PROGRAMINIZA TAM ENTEGRASYON


Nerdeyse tüm kıymetli maden alım satım programları ve muhasebe programı ile anlaşmalı olan EDM ayrıcalığıyla ERP sistemi ve muhasebe programına tam entegre hizmet alacak, yani giden faturalarınız bu sistemlerinizden otomatik gidecek, gelen faturalarınız sistemlerinizin cari ve stoklarına otomatik işlenecek ve müşaviriniz programına otomatik aktarılacaktır.
 

TÜM RESMİ MUHASEBELERE TAM OTOMATİK AKTARIM


EDM resmi muhasebeye aktarım modülü sayesinde, tüm giden ve gelen faturalarınızı dilediğiniz aralıklarla mali müşavirinizin kullandığı resmi muhasebe programına aktarabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız faturaları toplu seçip ilgili resmi muhasebe programının adının yazdığı kutucuğu kliklemekten ibaret.
 

ANAHTAR TESLİM HIZLI KURULUM


Siz, EDM ile çalışmaya karar verdikten sonra, mali mühür temini, GİB E-Kıymetli Maden Alım Satım Belgesi, E-Fatura, E-Defter vb. tüm başvurular ve mali mührünüzün çalıştırılması dâhil tüm işlemler, EDM saha temsilciniz tarafından halledilir. Sonrasında EDM merkez 30 dakika içinde portalinizi açar ve kullandığınız ERP ve muhasebe programına entegrasyonunuzu sağlar.
 

7/24 ÖZEL MÜŞTERİ TEMSİLCİ


İlinizde sizlere özel atanan satış ve servis saha temsilciliği tarafından tüm başvuru, kurulum, eğitim ve teknik servis desteği alır. EDM merkezde, 7/24 arayabileceği bir asıl birde yedek müşteri temsilcisi size özel atanır.
 

AVANTAJLI FİYATLAR


EDM Kıymetli Maden Alım Satım Belgesi ile kâğıt, baskı, kargo, arşivleme gibi zaman ve para maliyetleriniz EDM Kıymetli Maden Alım Satım Belgesi çözümü ile minimum seviyelere düşürürsünüz.
 

SABİT ÜCRETSİZ VE KONTÖR YAKMASIZ ETİK ÜCRETLENDİRME


EDM, aylık sabit, yıllık sabit, güncelleme, kota aşımı gibi her ne ad altında olursa olsun etik olmayan aldatıcı ve gizli tarifeler uygulamaz, kalan kontörünüz ay sonu ve yılsonu gibi bahanelerle yakmaz, devreder. Hem E-Kıymetli Maden Alım Satım Belgesi hem de E-Fatura portal aktivasyonları ücretsizdir. ERP programınıza entegrasyon ücretini bir kerelik ödersiniz ve ömür boyu kullanırsınız. Kullanımınız boyunca kontör ücreti dışında hiçbir ücret ödemezsiniz.
 

DİĞER NEDENLER:

  • Saniyeler içinde E-Kıymetli Maden Alım Satım Belgesi Alım Satım fişi oluşturulur ve istenirse basılabilir.
  • Fişler mail ya da sms yoluyla müşteriye gönderilir.
  • Seçilen tarih aralığı tüm fişlerin, resmi muhasebe programına otomatik aktarım yapılır.