NAVİGASYON
NAVİGASYON
Menüyü Göster

Gider Pusulası

Gider pusulası, bir malın veya hizmetin alımı için yapılan harcamanın belgelendirilmesi ve muhasebe sistemine kaydedilmesi için düzenlenen fatura hükmünde resmî bir evraktır.
 

Mal ve hizmet alımlarında işletmenin fatura vermesinin ya da almasının mümkün olmadığı durumlarda ve tüketiciye satılan bir ürünün iade alınması hâlinde de söz konusu belge düzenlenir.

 

Gider Pusulası Belgesi henüz GİB tarafından E-Belge kapsamına alınmamıştır. Teknik kılavuzları veya regülasyonu bulunmamaktadır.

Gider Pusulası ürünü ile mükelleflerin işlerini ve işlemlerini kolaylaştırmak maksatlı online olarak gider pusulası oluşturma imkânı sunulabilmektedir.
 

Dolayısıyla Biz EDM Bilişim olarak Gider Pusulasının online oluşturulması, e-posta ile muhatabına gönderilmesi ve 10 yıl saklaması hizmetlerini sunmaktayız.

 

Gider Pusulası Hangi Durumlarda Düzenlenir? Ne Zaman Kullanılır?
  • Vergi mükellefi olan taraf mükellef olmayan satıcıdan aldığı mal ya da hizmeti faturalamak istediğinde,
  • Tüketici satın aldığını iade etmek istediğinde,
  • Serbest meslek erbabına arızi şekilde ödeme yapıldığında,
  • Basit usulde vergilendirilen mükelleflerden sabit kıymet niteliğinde satın alım yapıldığında,
  • Gelir Vergisi Kanunu’nun 18. maddesinde yer alan istisnalar kapsamındaki satıcılardan satın alım yapıldığı durumda.


NEDEN EDM GİDER PUSULASI


BELGESİ
7/24 ÖZEL MÜŞTERİ TEMSİLCİ

İlinizde sizlere özel atanan satış ve servis saha temsilciliği tarafından tüm başvuru, kurulum, eğitim ve teknik servis desteği alır. EDM merkezde, 7/24 arayabileceği bir asıl birde yedek müşteri temsilcisi size özel atanır.

 

AVANTAJLI FİYATLAR

Edm Gider Pusulası Belgesi ile kâğıt, baskı, kargo, arşivleme gibi zaman ve para maliyetleriniz Edm Komisyon Gider Pusulası Belgesi çözümü ile minimum seviyelere düşürürsünüz.SABİT ÜCRETSİZ VE KONTÖR YAKMASIZ ETİK ÜCRETLENDİRME

EDM, aylık sabit, yıllık sabit, güncelleme, kota aşımı gibi her ne ad altında olursa olsun etik olmayan aldatıcı ve gizli tarifeler uygulamaz, kalan kontörünüz ay sonu ve yılsonu gibi bahanelerle yakmaz, devreder. Kullanımınız boyunca kontör ücreti dışında hiçbir ücret ödemezsiniz.

 

DİĞER NEDENLER

Saniyeler içinde Gider Pusulası Belgesi oluşturulur ve istenirse basılabilir. Belgeler e-posta ya da sms yoluyla müşteriye gönderilir.