NAVİGASYON
NAVİGASYON
Menüyü Göster

E-Dekont

Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği Sıra No.243 ile No.246 uyarınca bankalar tarafından kağıt olarak düzenlenen dekontların elektronik olarak düzenlenmesi, saklanması ve kağıt/elektronik ortamda iletilmesine imkan verir.

Bu Tebliğde düzenlenen e-Dekont, yeni bir belge türü olmayıp, kâğıt ortamdaki “Dekont” ile aynı hukuki niteliklere sahiptir.

Uygulamaya dahil olmak isteyen bankalar ve finans kuruluşları, entegrasyon (bankaların kendi bilgi işletim sistemlerini Başkanlık sistemine entegre etmesi) ya da özel entegrasyon (bankaların özel entegratörlerin bilgi işletim sistemlerini kullanması) yöntemlerinden birini kullanabilir. Bankalar 1 Ocak 2020 itibarıyla uygulamaya geçebilirler.

e-Dekontun muhatabına elektronik ortamda (e-posta, SMS, ftp, web uygulaması ve benzeri yöntemler) iletilmesi veya e-Dekont çıktısının banka görevlisince kaşe tatbiki veya ıslak imzalanması ya da noter onaylı preprinted hazır imza kullanılması suretiyle teslimi gerekmektedir.


E-DEKONT AVANTAJLARI NELERDİR?
 

MALİYETLERİNİZİ MİNİMİZE EDER

EDM E-Dekont ile kâğıt, baskı, kargo, arşivleme gibi zaman ve para maliyetleriniz EDM E-Fatura çözümü ile minimum seviyelere düşürürsünüz.

 

OPERASYONUNUZ HIZLANIR VE VERİMLİLİĞİ ARTAR

EDM E-Dekont çalışanlarınızın operasyonel iş gücünü ortadan kaldırarak daha verimli alanlarda faaliyet göstermesine olanak tanırsınız.

 

ANINDA VE GÜVENİLİR FATURA AKIŞI SAĞLAR
Faturalarınız, kullandığınız ERP ve muhasebe programları içinden ve EDM sistemleri üzerinden anında muhataplarına ulaşır. Gönderdiğiniz ve aldığınız faturaların %100 gerçek olduğundan emin olursunuz.

YASAL GEÇERLİ / GÜVENLİ SAKLAMA VE ONLİNE ERİŞİM OLANAĞI VERİR

Faturalarınız, EDM sistemlerinde 10 yıl boyunca 4 yedeklemeli ve 3DS şifreleme teknolojisiyle en güvenli şekilde saklanır. Faturalarınıza dilediğiniz an online erişebilir, tek tek ya da toplu olarak tekrar gönderme, görüntüleme ve pdf / baskı alma gibi işlemleri yapabilirsiniz.

 

DOĞAYA DESTEK VERİR
Her yıl uğruna milyonlarca ağaç kesilen kâğıtlar yerine elektronik ortama taşınan faturaların bu çözümü, doğanın korunması adına da büyük katkıda bulunmuş olursunuz.
 

İMAJINIZI YÜKSELTİR 
E-Dekonta geçme olgusu, tüm müşterileriniz ve iş ortaklarınızda nezdinde; teknolojiyi kullanan, modern yönetilen, şeffaf ve kanunlara uygun iş yapan sağlam güvenilir firma imajınızı pekiştirecektir.

 

VE

Hızlı mutabakat ve nakit akışı, elektronik iç ve dış denetim için uygun altyapı, hızlı uyuşmazlık çözümü ve uluslararası standartlara uyum gibi daha sayısız faydalara kavuşursunuz.

 

NEDEN EDM E-DEKONT
 
ANAHTAR TESLİM HIZLI KURULUM
Siz, EDM ile çalışmaya karar verdikten sonra, TÜBİTAK’ a mali mühür başvurusu, GİB E-Fatura, E-Dekont vb. tüm başvurular ve mali mührünüzün çalıştırılması dâhil tüm işlemler, EDM saha temsilciniz tarafından halledilir. Sonrasında EDM merkez 30 dakika içinde hesabınızı açar ve kullandığınız ERP ve muhasebe programına entegrasyonunuzu sağlar.

 

7/24 ÖZEL MÜŞTERİ TEMSİLCİ

İlinizde sizlere özel atanan satış ve servis saha temsilciliği tarafından tüm başvuru, kurulum, eğitim ve teknik servis desteği alır. EDM merkezde, 7/24 arayabileceği bir asıl birde yedek müşteri temsilcisi size özel atanır.

 

AVANTAJLI FİYATLAR

EDM E-Dekont ile kâğıt, baskı, kargo, arşivleme gibi zaman ve para maliyetleriniz EDM E-Dekont çözümü ile minimum seviyelere düşürürsünüz.

 

SABİT ÜCRETSİZ VE KONTÖR YAKMASIZ ETİK ÜCRETLENDİRME

EDM, aylık sabit, yıllık sabit, güncelleme, kota aşımı gibi her ne ad altında olursa olsun etik olmayan aldatıcı ve gizli tarifeler uygulamaz, kalan kontörünüz ay sonu ve yılsonu gibi bahanelerle yakmaz, devreder. E-Dekont portal aktivasyonları ücretsizdir. ERP programınıza entegrasyon ücretini bir kerelik ödersiniz ve ömür boyu kullanırsınız. Kullanımınız boyunca kontör ücreti dışında hiçbir ücret ödemezsiniz.