NAVİGASYON
NAVİGASYON

BULUT YEDEKLEME NEDİR? ŞİRKETLER İÇİN ÖNEMİ NEDİR?

Gün geçtikçe internet ortamında yaşanan siber saldırılar sonucunda bulut yedekleme olan ihtiyaç artmıştır. Bulut yedekleme sayesinde sunucularda bulunan tüm bilgilerin yedekleme yöntemi saklanmaktadır. Edm bilişim yedekleme hizmeti ile verileriniz kopyalanarak ağ üzerinden güvenli bir yerde yedeklenmek üzere gönderilir.

Bulut Yedekleme Ne İşe Yarar?
Bulut yedekleme, iş kişilerin ve kuruluşların sahip olup verilerin korunması için yapılan bir tür yedeklemedir. Verilerin güvenle saklanmasıyla başlayan yedekleme aynı zamanda fiziki olarak bir diske yedeği de alınmaktadır.

Bulut Yedekleme ve Senkronizasyon Nasıl Yapılır?
Google Drive ve Dropbox gibi servisler kullanıcılarına küçük boyutlu olmak üzere bulut depolama imkânı sunmaktadır. Ancak saklanılması gereken fotoğraf, belge ve videolar daha fazla ise bulut senkronizasyon servisleri yedeklemek mümkün olmaktadır.

Bulut Yedekleme ve Şifreleme
Günümüzde birçok bulut yedekleme sistemlerine kişiler artık kullanıcı şifreleri ile giriş yapma imkanları bulunmaktadır. Kendi şifreli ile giriş yapan kişilerin bu şifrelerini unutmamaları gerekmektedir. Çünkü şifrelerin unutulması halinde verilerin silinmesine neden olmaktadır. EDM Bilişim kullanıcılarına meydana gelebilecek saldırılara karşı şifre hizmetleri de sunmaktadır. Eğer servis hizmeti sağlayan firmadan alınan şifrelerini değiştirmek isteyen kişiler bulut şifresini bir yere not etmesinde fayda bulunmaktadır. Yedeklenen verilerin büyüklüğü de aynı zamanda yedekleme hızı da etkilemektedir.

Bulut Yedekleme Kullanmanın Avantajları
Dijital ortamlarda tutulan verilerin giderek artması firmaların verimlerin düşmesine neden olabilmektedir. Bu durumlarda en ideal çözümlerden biri olan bulut yedekleme sistemin avantajlarını şöyle sıralayabiliriz.

 

 • Otomatik veri yedekleme
 • İleri teknolojiye sahip olma
 • Bilgi ve veri güvenliği sağlama
 • Bulut üzerinde restore etme seçeneği sunması
 • Veri güvenliğinde standartlara uygun olması

 • Bulut yedekleme maliyet avantajı da sağlayarak herhangi bir yatırımı da ihtiyaç duyulmamaktadır. Yedekleme pozisyonlarında yönetim kolaylığı sunan bulut sistemi günümüzde birçok iş alanında kullanılmaktadır.  İşletmeler İçin Bulut Depolama
  Tek sahipli işletmelerden çok sahipli işletmelere kadar herkesin kullanabileceği ve bütçesine uygun bulut yedekleme hizmetleri bulunmaktadır. Özellikler depolamayı kendileri yönetmek istemeyen kişiler bulut yedekleme yerinde bir karar olacaktır. Bulut depolama sayesinde kişiler işlerine daha çok konsantre olmasına ve depolama maliyetlerini de hesaplayarak bütçenizi ayarlanabilirsiniz.

  Daha büyük ve personel sayısı fazla olan şirketlerde veriler için geniş depolama alanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Şirketin hacmini kaldırılabilecek köklü bir bulut sistemi her zaman fayda sağlayacaktır. Bulut yedekleme sistemini Avukatlar, Mali Müşavirler, Doktor Muayeneleri, E-Fatura Mükellefleri, Mühendislik Ofisleri, E-Defter Mükellefler, E-Arşiv Fatura Mükellefleri gibi kişi ve kurumlar tarafından kullanılmaktadır.

   

   

   

   

   

  Diğer Blog

  E-ARŞİV FATURA AVANTAJLARI
  TURİZM SEKTÖRÜNDE E-DÖNÜŞÜME GÖNÜLLÜ GEÇİŞ
  SAĞLIK SEKTÖRÜNDE E-ARŞİV FATURA AVANTAJLARI
  PERAKENDE SEKTÖRÜNDE E-ARŞİV FATURA AVANTAJLARI
  YILBAŞI İTİBARİYLE E-DEFTER UYGULAMASINA GEÇİŞİ ZORUNLU MÜKELLEFLER
  GİB 2. NÜSHA AKTARIMI VE E-DEFTER SAKLAMA YETKİSİ
  E-DÖNÜŞÜME GEÇMENİN AVANTAJLARI NELERDİR?
  E-BORDRO HİZMETİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?
  DİJİTAL DÖNÜŞÜM NEDİR?
  HIZLI VE DOĞRU E-FATURA BAŞVURU SÜRECİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HER ŞEY
  E-İMZA İLE İŞ HAYATINIZIN NE KADAR KOLAYLAŞAĞI HAYALLERLE SINIRLI
  OTELLERİN E-DÖNÜŞÜMÜ
  İNTERAKTİF ARŞİV FATURA SÜRECİ
  E-FATURA ZORUNLULUĞUNDA HEM SEKTÖREL HEM CİRO BAZLI KRİTERLER
  TİCARİ E-FATURA NEDİR? NASIL İPTAL EDİLİR?
  BULUT YEDEKLEME NEDİR? ŞİRKETLER İÇİN ÖNEMİ NEDİR?
  EDM E-FATURA MOBİL UYGULAMA
  Oto Galericiler İçin E-Belge Zorunluluğu ve EDM ile Geçiş Avantajları