NAVİGASYON
NAVİGASYON

E-DÖNÜŞÜME GEÇMENİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Dijital dönüşümün, işletmeler için avantajları saymakla bitmez. İşletmenin kurumsal yönetiminde, özellikle muhasebe ve İK alanında birçok evrakı, hem basım, hem gönderim hem de saklama konusunda şirketler için bir yük. E-dönüşüm, bu evrakların tamamını dijital platformda hazırlamanızı, göndermenizi ve saklamanızı sağlıyor. Maliyette ciddi bir kar elde ederken, aynı zamanda bir belgeye ulaşmak istediğinizde, arşivleri karıştırmak yerine hızlı bir arama ile, bilgisayardan ulaşabiliyorsunuz.
 
İşletmeler, online ortamda belgelerini 10 yıla kadar saklayabiliyorlar. Resmi süreçlerde devlet tarafından zorunlu tutulan süre kadar saklanan evraklar, ilerleyen yıllarda ihtiyaç olduğunda, kaybolma riski olmadan anında bulunabiliyor.
 
Kargo gönderimi kalemi, birçok şirket için ciddi bir yük. E-dönüşüm ile, tüm evraklar online bir şekilde gönderilebiliyor ve bu da, tasarrufu arttırıyor.
 
E-dönüşüm, her yıl, binlerce kağıdı kullanmanıza da engel oluyor. Bu anlamda birçok ülkede, çevreci şirketler E-Dönüşümü tercih ediyor. E-fatura, E-arşiv fatura, E-irsaliye, E-defter, E-Smm, E-bilet gibi alt olanaklara sahip E-Dönüşüm, işletmenizin ihtiyaç duyduğu hıza ve tasarruflu çalışma yapısına kavuşmasını sağlıyor.
 
EDM Bilişim 2020 Pazar Araştırma Raporuna göre; elektronik fatura, ortalama 1 adet kağıt faturanın kağıt + toner + gönderim + 10 yıl saklama maliyetleri toplamına göre %80 tasarruf sağlıyor.
 
Geleceğe yönelik vizyonu olan, inovasyona inanan tüm şirketler E-Dönüşüme adım atarak işletmesini daha iyi bir marka haline getiriyor. 

Diğer Blog

E-ARŞİV FATURA AVANTAJLARI
TURİZM SEKTÖRÜNDE E-DÖNÜŞÜME GÖNÜLLÜ GEÇİŞ
SAĞLIK SEKTÖRÜNDE E-ARŞİV FATURA AVANTAJLARI
PERAKENDE SEKTÖRÜNDE E-ARŞİV FATURA AVANTAJLARI
YILBAŞI İTİBARİYLE E-DEFTER UYGULAMASINA GEÇİŞİ ZORUNLU MÜKELLEFLER
GİB 2. NÜSHA AKTARIMI VE E-DEFTER SAKLAMA YETKİSİ
E-DÖNÜŞÜME GEÇMENİN AVANTAJLARI NELERDİR?
E-BORDRO HİZMETİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?
DİJİTAL DÖNÜŞÜM NEDİR?
HIZLI VE DOĞRU E-FATURA BAŞVURU SÜRECİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HER ŞEY
E-İMZA İLE İŞ HAYATINIZIN NE KADAR KOLAYLAŞAĞI HAYALLERLE SINIRLI
OTELLERİN E-DÖNÜŞÜMÜ
İNTERAKTİF ARŞİV FATURA SÜRECİ
E-FATURA ZORUNLULUĞUNDA HEM SEKTÖREL HEM CİRO BAZLI KRİTERLER
TİCARİ E-FATURA NEDİR? NASIL İPTAL EDİLİR?
BULUT YEDEKLEME NEDİR? ŞİRKETLER İÇİN ÖNEMİ NEDİR?
EDM E-FATURA MOBİL UYGULAMA
Oto Galericiler İçin E-Belge Zorunluluğu ve EDM ile Geçiş Avantajları