NAVİGASYON
NAVİGASYON

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE E-ARŞİV FATURA AVANTAJLARI

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE MAİL FATURA VE YARARLARI


1990’lı yılların başında büyük bir atılım içine giren teknoloji her geçen gün kendisini hayatımızda daha çok hissettirmektedir. 2000’li yıllarda yani Milenyum dediğimiz çağ başladığında teknoloji ve bilgisayarlara karşı ilgimiz ve farkındalığımız daha da arttı. Her yıl evimize giren bilgisayar sayısı artış göstererek çoğaldı ve artan talepler yeni talepleri birlikte getirmeye başladı. Bilgisayar kullanımının artması sayesinde teknolojiyi akıllı kullanma ve buna bağlı olarak yazılım ve programlama gereksinimleri ortaya çıktı. Her bir bilgisayar programı birbirini tetikleyen başka programların oluşmasına sebep olurken insanların hayatlarının kolaylaştırılmasına yarar sağladı. 2012 yılının başlarında öncelikle şirketlerin kâğıt kullanımını ve zamandan tasarruf etmesini sağlayacak E-Dönüşüm Sistemine geçilmesine karar verildi.


E-Dönüşüm sistemi kapsamında bulunan E-arşiv Fatura sistemi sayesinde firmaların verdikleri hizmet ve/veya ürünlerin faturalarını kâğıt olarak kesmek yerine muhasebe programı üzerinden kesip, E-arşiv Fatura ile müşterilerinin mail adreslerine göndererek hem kâğıttan hem baskı maliyetinden hem de hizmet ve/veya ürün sağladığı müşterilerine kargo ile gönderim masrafından tasarruf sağlanmaktadır. E-arşiv Fatura ile faturalarınızın gönderimi kargodaki gibi günler sürmez, dakikalar ve hatta saniyeler içinde müşterileri Mail adreslerine düşer. E-arşiv Fatura sayesinde mailinize gelen faturalarında gerçek olduğunu bilirsiniz.


Sağlık sektöründe ecza depolarının Eczanelere kestiği faturaların maliyeti hiç azımsanmayacak kadar yüksektir. E-İrsaliye sistemi sayesinde de hem faturaların hem de İrsaliyelerin Mail ile ecza depoları tarafından Eczanelere gönderilecek olması hem ecza depolarının hem de Eczanelerin fatura ve irsaliyede ki iş yükünü azaltmaktadır. Yapılan araştırmalarda E-arşiv Fatura ile Eczanenin ya da tedarik sağladığı müşterilerinin mail adreslerine faturalarının gönderimi sağlandığında iş yükünün %70 oranında azaldığını ortaya koymuştur.


Bir diğer husus ise hastanelerin kurumsal veya bireysel müşterilerine faturalarını veya fişlerini kâğıt ortamında kesmesi durumudur. Hastanelerin faturalarını kâğıt olarak kesmesi sağlık hizmeti alan ama evine bir an önce gidip dinlemesi ve iyileşmesi gereken hastaları uzun süre bekletilmesine neden olmaktadır. Bu durumdan ötürü hastaların memnuniyetsizliği artmakta ve sağlığına kavuşturduktan sonra da kendine daha hızlı hizmet veren hastaneyi seçmeye başlamaktadır. Hâlbuki sağlık hizmeti alan hastanın mail adresi alınarak E-arşiv Fatura ile mailine gönderilecek faturanın yasal geçerliliği olduğu gibi hızlı işlem yapılarak hasta memnuniyeti ve hastanın evine daha kısa sürede dönmesi de sağlanmış olacaktır.

Sağlık sektöründe bu denli acil hızlı işlem ihtiyacı varken zorunluluk olmadan gönüllü olarak E-arşiv Fatura sistemine geçiş sağlanması tüm sağlık sektöründe hizmet veren firmaları zamandan ve maliyetlerden tasarruf etmesine yarar sağlayacaktır. Ayrıca E-arşiv Faturaya gönüllü geçen firmaların çalışanlarının daha yararlı çalışma şekline kavuşması ve çalışma memnuniyetinin artmasına yarar sağlamış olacaktır. En kısa sürede E-arşiv Fatura kullanımında yerinizi alın, hem şirket içi tasarruf sağlayın hem de doğaya katkıda bulunun.

Diğer Blog

E-ARŞİV FATURA AVANTAJLARI
TURİZM SEKTÖRÜNDE E-DÖNÜŞÜME GÖNÜLLÜ GEÇİŞ
SAĞLIK SEKTÖRÜNDE E-ARŞİV FATURA AVANTAJLARI
PERAKENDE SEKTÖRÜNDE E-ARŞİV FATURA AVANTAJLARI
YILBAŞI İTİBARİYLE E-DEFTER UYGULAMASINA GEÇİŞİ ZORUNLU MÜKELLEFLER
GİB 2. NÜSHA AKTARIMI VE E-DEFTER SAKLAMA YETKİSİ
E-DÖNÜŞÜME GEÇMENİN AVANTAJLARI NELERDİR?
E-BORDRO HİZMETİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?
DİJİTAL DÖNÜŞÜM NEDİR?
HIZLI VE DOĞRU E-FATURA BAŞVURU SÜRECİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HER ŞEY
E-İMZA İLE İŞ HAYATINIZIN NE KADAR KOLAYLAŞAĞI HAYALLERLE SINIRLI
OTELLERİN E-DÖNÜŞÜMÜ
İNTERAKTİF ARŞİV FATURA SÜRECİ
E-FATURA ZORUNLULUĞUNDA HEM SEKTÖREL HEM CİRO BAZLI KRİTERLER
TİCARİ E-FATURA NEDİR? NASIL İPTAL EDİLİR?
BULUT YEDEKLEME NEDİR? ŞİRKETLER İÇİN ÖNEMİ NEDİR?
EDM E-FATURA MOBİL UYGULAMA
Oto Galericiler İçin E-Belge Zorunluluğu ve EDM ile Geçiş Avantajları